نرم افزار نیوک (Nuke) یک Compositor یا نرم افزار میکس و مونتاژ سینمایی حرفه ایست که نقطه عطف آن در Render بسیار حرفه ای آن و همچنین تلفیق عالی ویدیو ها به گونه کاملا طبیعی و کلاس یک سینمایی است.
از این نرم افزار اکنون در ساخت اکثر فیلم های پرهزینه هالیوود استفاده می شود تا با تلفیق جلوه های ویژه و فیلم اصلی صحنه های واقعی و دور از ذهن پدید آید. این نرم افزار محصولی از شرکت The Foundry  Visionmongers می باشد. نیوک (Nuke) یکی از بهترین نرم افزار های میکس، مونتاژ و ویرایش و افکت گذاری فیلم ها می باشد و یکی از نرم افزار های پرکاربرد در سینمایی حرفه ای است. بوسیله این نرم افزار می توانید Compositing ویدیوها و دیگر موارد این چنینی را مدیریت نمایید. نرم افزار Nuke امکاناتی مشابه After Effects در اختیار کاربران قرار می دهد و علاوه بر آن ابزارهایی برای کار با تصاویر HDR، تصحیح رنگ ها و ... را داراست. در واقع این نرم افزار امکان ویرایش ویدیو را به خوبی فراهم می کند و امکاناتی در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن ها می توانید به صورت کاملأ حرفه ای اقدام به رندر کردن فیلم نموده و به نتیجه ای عالی دست یابید.
 

این نرم افزار جزء نرم افزارهای Node Base و ویژه کامپوزیت حرفه ای یا سینمایی است به شکلی با مکانیزمی که در روش کاری خود دارد امکان دسترسی به جزییات و ساختار یک پروژه عظیم و سنگین را در شبکه Node Graph خود امکان پذیر کرده است و قابلیت کامپوزیت به دو شکل دو بعدی و همچنین  سه بعدی را دارا می باشد.

هم اکنون دو انجین V-Ray و Renderman درکنار موتور رندر پیش فرض خود برنامه یعنی Scanlinrender جهت عملیات رندرینگ قابل استفاده هستند.

ارســال یکـــــ نظـــر جدید

فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند!