مقدمه

داشتن ديد و دانشي جامع راجع به فناوري , مهارت هاي ابزاري و توانايي به كارگيري فناوري و مهارتهاي مربوطه, درك فرايندهاي گردش اطلاعات, توانايي سازگاري همراهي و تسلط بر تغييرات سريع و مداوم همه و همه از طريق آموزش فناوري اطلاعات و ارتباطات در قالب مدلهاي نوين آموزش در كلاسهاي درس ميسر خواهد بود. بهره گيري ازتكنولوژي آموزشي به مفهوم جديد آن بي شك يكي از نوآوريهاي آموزشي محسوب مي شود. تكنولوژي آموزشي يا فناوري آموزشي اكنون صرفا كاربرد دستگاههاي سمعي و بصري نيست. آموزش نيز امروز معني و مفهوم جديدي پيدا كرده است. مواد و وسايل آموزشي روز به روز تنوع بيشتري مي يابند و كتاب درسي تنها يكي از آنها به حساب مي آيد.

 

نرم افزار های حرفه ای و پیشرفته برای تدریس :

نرم افزار 3ds Max

نرم افزار های سه بعدی  و به طور خاص نرم افزار  3ds Maxکاربردهای زیادی در بخش های مختلف صنعت ، هنر ، سرگرمی و … ایفا می کند.اما سوال اینجاست که نرم افزار 3ds Max  چیست و مناسب چه کسانی می باشد . سعی میکنم بصورت خلاصه و کلی کارایی نرم افزار  3ds Maxرا توضیح بدهم.

ممکن است  شما در زمینه طراحی صنعتی فعالیت می کنید یا فکر می کنید در این زمینه استعداد دارید! باز هم   3ds Max  امکان نشان دادن استعداد شما را دارد به این صورت که ایده ی خود را مدل سازی می کنید مثلاً یک خودرو ! یا نه ! ممکن است ایده شما یک وسیله باشد که طرز کار آن مد نظر شما باشد ، بازهم بوسیله نرم افزار    3ds Max  شما می توانید علاوه بر طراحی ظاهر ایده ی خود ، طرز کار آنرا نیز  Animateکنید.

یکی دیگر از کاربردهای این نرم افزار استفاده در زمینه معماری می باشد ، اگر شما یک معمار یا دانشجوی معماری هستید مسلما نام نرم افزار 3ds Max را شنیده اید. و البته !!Vray  اما  3ds  max در معماری در زمینه ی طراحی نما ، طراحی داخلی و طراحی کابینت و طراحی دکور و … یکی از مطرح ترین نرم افزارهایی    می باشد که به همراه نرم افزار  Auto Cadاستفاده می شود . جدیدا شرکت  Autodesk یک ورژن مخصوص طراحان معماری و مهندسان شهر سازی وبنام 3ds Max Design ارائه داده است که فرق چندانی با ورژن عادی  3ds Max ندارد .

از جمله توانایی‌های دیگر این نرم‌افزار، قابلیت متحرک سازی آن می‌باشد. که این محصول را تبدیل به یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای ساخت محصولات بصری در زمینه ساخت انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی کرده است. همچنین این محصول دارای پلاگین های متعدد و قدرتمندی می‌باشد که در صنعت جلوهای ویژه سینمایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قابلیت Character Animation که در نسخه های جدید این نرم افزار به آن توجه بسیار شده است، دارای توانایهای جدیدی می باشد که از جمله این توانایی ها می توان به پلاگین CAT اشاره کرد.

ارســال یکـــــ نظـــر جدید

فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند!