تیزر تبلیغاتی 1541 بازدید

هفتمیـن هنر را بسیاری جذاب ترین عرصه حضور خلاقـانه انسان دانسته اند.ابداعـات و جلوه های بی نظیری که در پرنیـان خیال فیـلم، سینما و پویـا نمایی، انسان را به آرزوهـایش نزدیـک می کنـد یا در معرض مواجهه با رخـدادهای خیالیـن و هیجـان انگیز می گذارد و جلـوه های ویژه ای که چشم را محصور می کنـد و ذهن را تسخیر می سازد. این دریـای بیکرانه و بدیع را مشتـاق خدمت در آن عرصه بی مثال هنر کرده است.هر یک از خدمات زیر، بهانه ای است برای حضور این مجموعه هنرآفرین در خوش ترین ساعات زندگی .

 
تلویزیون به دلیل امكان پخش همزمان صوت و تصویر از جذابیت زیادی برخوردار است ضمن این‌كه سطح پوشش این رسانه در مقایسه با رسانه‌های دیگر بسیار زیاد است از این‌رو همواره به عنوان یكی از مناسب‌ترین رسانه‌ها برای نمایش تبلیغات مربوط به كالاهای مصرفی مطرح بوده است. تبلیغاتی كه در بین برنامه‌های مختلف تلویزیونی نمایش داده می‌شوند اصطلاحا تیزر نامیده می‌شوند. تیزرها با استفاده از جاذبه‌های صوتی و تصویری سعی در جلب توجه و اغنای مخاطبان خود دارند. هر چند تیزرها در مكان‌هایی مانند سینما نیز نمایش داده می‌شوند اما بیش‌ترین كاربرد آن‌ها در شبكه‌های تلویزیونی است.
در مقایسه با اشكال و روش‌های دیگر تبلیغاتی، برای ساخت تیزرها زمان بسیار بیش‌تری اختصاص داده می‌شود. تمامی مراحل ساخت یك تیزر از حساسیت بالایی برخوردار هستند كه قصور در هر مرحله می‌تواند نتیجه ی كار را  تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. بر این اساس و با توجه به هزینه ی بسیار زیادی كه غالبا صرف ساختن تیزرهای تبلیغاتی می‌شود باید در تمامی مراحل ساخت تیزرها دقت و حساسیت لازم را به كار گرفت.

انواع تیزر :  رئال - انیمیشن - ترکیبی
قیمت ساخت تیزرهای تبلیغاتی با توجه به شرایط مختلف هر تیزر و نوع ساخت رئال و انیمیشن و فول فلش متفاوت است. بعضی سازمانها و شرکتها در نمایشگاهها و یا در زمان حضور بازدیدکنندگان  و مراجعه کنندگان در سازمان می خواهند در مونیتورینگ داخلی و تبلیغات خود از فیلم مختص به برند خودشان استفاده نمایند.که در آن تبلیغات تصویری و متنی را در فیلم بگنجانند ما ساخت این نوع فیلمها را نیز انجام می دهیم. میکس و مونتاژ فیلم(تدوین فیلم)، با بکارگیری نرم افزار های مطرح صدا و سیما  تدوین فیلمهای شما را انجام می هیم، ما دو نوع تدوین را ارائه می دهیم.
1 - سطح متعارف: تدوین معمول
2 - سطح ممتاز : در این نوع تدوین با بهره گیری ازانیمیشن های دو بعدی و تصاویر وکتوروبکارگیری نرم افزارهای دیگر تدوین جذابتری ارائه می دهیم.
3 - سطح فوق ممتاز : استفاده از جلوهای ویژه فلش + نرم افزار افتر افکت + سطح 1 و 2

هيچ قالبي نمي­تواند قدرتمندتر و تأثيرگذارتر از يک تيزر جذاب تلويزيوني، مشتري شما را تحت تأثير قرار دهد. نه ایده و نه اجرا هیچ کدام به تنهایی نمی توانند موثر واقع شوند. با این روند تولید تیزر نشان می دهد که چگونه ایده ها در اتاق فکر پرداخته شده و آرام آرام به یک تیزر تبلیغاتی با کیفیتی عالی بدل می گردند و مشتری بر تمامی این مراحل نظارت دارد و در نهایت فراتر از آن چیزی را بدست می آورد که در ذهن خود داشته است.


ساخت تیزر رئال
رئال در لغت به معنای واقعی و در بین سازندگان تیزر های تبلیغاتی معمولا به تیزر هایی اطلاق می شود که با استفاده از تکنیک های سینمایی، بازیگران و فضاهای واقعی ساخته می شود. در تهیه و ساخت تیزر های رئال پر بیراه نیست اگر همانگونه که برای تولید یک فیلم سینمایی نیاز به عوامل مختلف تولید نظیر نویسنده، کارگردان، بازیگر، لوکیشن مناسب، نورپردازی، تدوین و … است،برای تولید یک تیزر رئال همبگوییم تولید یک تیزر رئال که دست کمی از تولید یک فیلم سینمایی ندارد به عوامل یاد شده نیاز می باشد. تنها تفاوت بین این دو می تواند در مدت زمان آنها باشد، از این رو تجهیزات و عوامل متخصص در تولید یک تیزر رئال نقش مهمی را ایفا کرده و در نهایت می تواند منجر به یک خروجی خوب و یا بد شود.

ساخت تیزر انیمیشن
امروزه تاثیر تبلیغات بر هیچ کس پوشیده نیست و بهتر آنکه این تبلیغات، هدفمند و تاثیر گذار باشد تا نتیجه مطلوب را، که همانا رشد و تعالی شرکت یا سازمان مربوط می باشد به همراه داشته باشد. در این مهم نقش انیمیشن به علت استفاده از تکنیک های منحصر به فرد و عدم محدودیت در ساخت روز به روز پر رنگ تر گشته و در واقع وقتی از انیمیشن( پویا نمایی ) صحبت می کنیم نباید فقط تصویر ذهنی ما کودکی نشسته جلوی تلویزیون باشد.
سازمان های متعدد با استفاده از دستگاه های ارتباط جمعی از ابزارهای رسانه ای متنوعی بهره مند بوده و به شکل های مختلف سعی در جذب مخاطبان بیشتر دارند. بخش وسیعی از تحقیقات در ابداع فناوری روز تصویر و صدا به تنوع تولید و افزایش جذابیت و نفوذ این ابزار نوین در رسانه ها، اختصاص یافته است. نیاز به تولید انیمیشن در کاربردهای گوناگون، عرصه های جدیدی را برای ابداع فناوری در شیوه های ساخت و ساز تصویر و صدا، مونتاژ و تولید برنامه های مستمر متناسب با فرهنگ بومی را میسر ساخته است.
یکی از عرصه های جدید در این زمینه استفاده از انیمیشن در ساخت تیزر های تبلیغاتی می باشد که امروزه بسیار مورد توجه و موثر واقع شده است. استفاده از عناصر و شخصیت های اسطوره ای و افسانه ای با رعایت جزئیات دقیق انیمیشن سه بعدی با کیفیت بالای تصاویر خروجی به راحتی می تواند هر رویای دور از ذهنی را به حقیقت بپیوندد و موفقیت در امر تبلیغات، اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و غیره را تضمین نماید.

ساخت تیزر ترکیبی
تکنیک ترکیبی (رئال + انیمیشن) یکی دیگر از تکنیک ها و جلوه های ویژه در ساخت تیزر تبلیغاتی و فیلم های سینمایی می باشد که در واقع با ترکیب صحنه ها، اشیاء و شخصیت های واقعی و انیمیشنی ساخته شده و جذابیت بسیار بالایی را در جذب مخاطبان دربر دارد. برای استفاده از این تکنیک به تجهیزات و استودیو های کروماکی و نرم افزار های تخصصی نیاز می باشد. در تهیه تیزر های تبلیغاتی ترکیبی موارد مهمی نظیر ترکینگ دوربین حقیقی و مجازی نقش بسیار مهمی را ایفا نموده است.
شایان ذکر است هزینه تولید بالای این نوع از پروژه هاباعث شده تا معمولا تبلیغات کمتری را به این صورت مشاهده کنیم از این رو اگر شما تبلیغات را سرمایه گذاری می شمارید پیشنهاد می کنیم به این نوع از تیزر ها نیز توجه کنید، با تحقیق و اطلاع از هدف، مخاطبین حرفه شما اقدام به تهیه یک سناریوی تاثیر گذار ترکیبی می نماید و رویا های دور از ذهن شما را به راحتی و با کیفیتی فوق العاده به حقیقت می پیوندد.

ارســال یکـــــ نظـــر جدید

فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند!